LEGO Marvel CMF 2 Serisi Geliyor!

LEGO Marvel CMF 2
LEGO Marvel CMF 2 Minifigürleri

Bugün duyurusu dün yapılan LEGO Marvel CMF 2 serisine şöyle bir göz atacağız. İlk LEGO Marvel CMF serisi 2021 yılında çıkmıştı, ve Disney+ TV dizilerindeki karakterlerin minifigürlerini içeriyordu, What If, Loki, Falcon and the Winter Soldier ve Wanda-Vision gibi. İkinci seri de aynı geleneği sürdürüyor. Evet, bakalım 1 Eylül 2023’te piyasaya sürülecek olan LEGO Marvel CMF 2 serisinde hangi minifigürler çıkacak.

Moon Knight dizisinden Moon Knight ve Mr. Knight

Hawkeye dizisinden Hawkeye ve Kate Bishop

She-Hulk dizisinden She-Hulk

Wanda-Vision dizisinden Agatha Harkness

Echo dizisinden Echo

Werewolf by Night filminden The Werewolf

X-Men ’97 çizgi dizisinden Storm, Beast ve Wolverine

Goliath (henüz herhangi bir dizi ya da filmde görmüş değiliz, ama What If dizisinde çıkması bekleniyor)

(Minifigürlerin tekli resimleri henüz olmadığından, toplu resimden keserek temsil ettikleri karakterlerle beraber göstermeye çalıştım.)

Marvel CMF 2 serisiyle birlikte, bir süredir lafı geçen karton kutulara da merhaba diyeceğiz. Yani ne yazık ki artık hissederek minifigür alma çağı kapanıyor.

LEGO Marvel CMF 2
Güle güle minifigürleri hissederek alma şansı…

Açıkçası benim bu seride en çok hoşuma giden şey, X-Men minifigürleri. Şimdiye kadar Wolverine, Magneto, Cyclops ve Storm’dan oluşan bu minifigürlere, yeni olarak Beast ekleniyor (evet SDCC için özel olarak çıkarılan Phoenix’i ve X-Men’den çok hoşlanmayan Deadpool’u saymıyorum). Marvel CMF 2 serisiyle gelen Storm ve Wolverine’in tasarımları da öncekilere göre epey farklı. Kimbilir, belki ilerde diğer minifigürleri de görme şansımız olur.

Dikkatimi çeken bir başka detay da Hawkeye’ın elinde tuttuğu yavru baykuş (evet, tabii ki ilk baktığım şey seriyle birlikte gelen hayvanlardı!). Buna ek olarak Kate Bishop’ın sahiplendiği tek gözlü köpeğin de figürünü yapmışlar.

Goliath’ın elinde tuttuğu Ant-Man mikrofigürü de ilginç. Demek ki bu ikisini bir şekilde beraber göreceğiz.

Ve aşağıda da seriyi minifigür formunda görüyoruz.

LEGO Marvel CMF 2
LEGO Marvel 2 CMF minifigürleri

LEGO Marvel CMF 2

 

Sizin de bu seriyle ilgili düşüncelerinizi duymak isterim. Şimdilik bu kadar, bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

 

Resim kaynakları

Minifigür resimleri Jay’s Brick Blog’dan, Agatha Harkness’ın minifigür resmi JBSpielwaren Instagram sayfasından alınmıştır. Film-dizi resimleri ise IMDB, Marvel Fandom, The Direct ve Cinema Blend sayfalarından yürütülmüştür.

Bir cevap yazın

Back to Top